Teorie vitality
Vyšlo (najevo) Tajemství úspěchu
Vyšlo (najevo) Tajemství úspěchu PDF Tisk Email

Na jaře roku 2010, poté, co jsem doprovodil na knižní trh monografii Vzdělávání dospělých, se mi konečně podařilo zpracovat data, která jsem pilně sbíral o našich (a nejen našich) lídrech. Připadalo mi, že by bylo dobré se o výsledky podělit se čtenáři, a tak jsem napsal knihu Tajemství úspěchu, která vyšla v nakladatelství Grada ještě v listopadu 2010.

Téma se mi mírně rozrostlo pod rukama, protože ne každý úspěšný člověk se zákonitě stává lídrem. Musel jsem se vypořádat s různými pojetími úspěchu, které máme (v souladu s nádhernými myšlenkami Viktora Emila Frankla) svobodu pro sebe volit. Volíme mezi optimem a maximem, mezi úspěchem přechodným a udržitelným, veřejným a soukromým. Tyto volby a podmínky úspěchu v jejich rámci se staly obsahem první kapitoly knihy.

Druhá kapitola je plně věnována veřejně úspěšným lidem - tedy lídrům. Definuji v ní šest klíčových kompetencí, jež jsem u současných i historických lídrů objevil, a ukazuji, jak se podílejí na úlohách, ve kterých musí lídr uspět - tedy na generování myšlenek, na jejich prosazování a v dohledu nad tím, zda jsou uskutečňovány.

Do třetí kapitoly se mi nastěhovali lidé, kteří žijí svůj soukromý úspěch - ať již spíše sebestředný, zaměřený na vlastní spokojenost, nebo otevřenější, zaměřený na užitečnost toho, co dělají. Spolu s těmito lidmi mi do třetí kapitoly vklouzly i úvahy o úspěchu týmů, a nakonec i pasáž, týkající se vitality naší současné civilizace.

Děkuji všem lídrům a jinak úspěšným lidem, kteří mi pro knihu dlouhá léta "stáli modelem". I když slovo lídr nemá žádné etické znaménko, mezi lídry bezpochyby patří pan Hitler stejně jako pan Gándhí, ti "mí" jsou v drtivé většině poctiví lidé.

 

 
Parça kontör | Parça Tl - Parça Tl Yükleme - Sanal TL - Parça TL Sistemi - Ucuz Parça Tl - Kontor Paylaş - Türkcell Parça Kontör , Avea Parça Kontör, Vodafone Parça Kontör, Cep Parça Kontör, Parca kontor, parça kontür, parça kontur, tam kontör, parça ve tam kontör, ucuz parça kontör, hızlı parça kontör