Teorie vitality
Lokalizace omezení
PDF Tisk Email

Jakmile je jasné, v které vitální disciplíně a „poddisciplíně“ firma selhává, případně ve které má nejvíce nevyužitého potenciálu, je třeba hledat, kde přesně ve struktuře firmy toto aktuální omezení leží. Díky tomu můžeme zjistit, kdo omezení způsobuje, a především to, kdo jej může ze života firmy odstranit.

K lokalizaci omezení používáme rozmanitá schémata vnitřní funkčnosti firem. Jedno z nich je pod názvem „funkční model firmy“ publikováno hned v několika mých knížkách o managementu. Firmy jsou v nich vnímány jako organismy, složené z jednotlivých buněk – úloh, které vykonávají určití lidé.

Někdo například stanovuje strategii (lídři), někdo jiný říká, co se musí stát, aby firma naplnila strategické cíle (manažeři) a někdo bezprostředně vytváří produkty pro zákazníky (vykonavatelé). Někdo další se může starat o monitoring výsledků a controlling, někdo o rozvoj lidských zdrojů (HR specialisté), ale vše do sebe musí zapadat ve funkčních vztazích.

Když zjistíme, ve kterých úlohách vzniká omezení, zjistíme také, na koho má smysl působit – bývá to vykonavatel úlohy nebo ten, který jej řídí, ale často nás stopy dovedou až k tomu člověku, který je oba třeba nevhodně vybral pro tyto úlohy, nebo k lidem, kteří určují strategii firmy. V každém případě jsme našli cílový subjekt – konkrétního člověka nebo cílovou skupinu lidí.

 
Parça kontör | Parça Tl - Parça Tl Yükleme - Sanal TL - Parça TL Sistemi - Ucuz Parça Tl - Kontor Paylaş - Türkcell Parça Kontör , Avea Parça Kontör, Vodafone Parça Kontör, Cep Parça Kontör, Parca kontor, parça kontür, parça kontur, tam kontör, parça ve tam kontör, ucuz parça kontör, hızlı parça kontör