Teorie vitality
Konflikty a komunikace
PDF Tisk Email
Mapa stránek > Hlavní stránka > Myšlenky a citáty > Konflikty a komunikace

 

Špatná myšlenka má živořit na okraji zájmu společnosti ne proto, že je zakazována, ale protože je špatná.

Řešení konfliktů a umění rozhodovat, 1994

Lstiví jsou úspěšnější než slušní, dokud je dostatek hloupých.

Jak řešit konflikty, 2006

Má-li smysl mluvit o nějakém motoru vývoje, ve kterém se generuje síla vedoucí svět směrem od starého k novému, potom řešení neustále vznikajících konfliktů je procesem, který v tomto pomyslném motoru probíhá. A konflikty jsou palivem tohoto motoru.

Řešení konfliktů a umění rozhodovat, 1994

Kdo říká, že mezi motivací a manipulací není vlastně žádný rozdíl, měl by přemýšlet, zda manipulace není to jediné, co ve vztahu k ostatním zvládá.

Tajemství motivace, 2006

Umění správně se zeptat je jedním z nejdůležitějších faktorů, rozhodujícím o úspěšnosti vědecké práce. Právě v tomto umění leží jádro rozdílnosti mezi prací tvůrčí a rutinní.

Metody vrásové analýzy, 1990

Ostatní se většinou nechovají jinak, aby nás naštvali, ale proto, že jsou jiní. Tato prostá úvaha, toto promítnutí presumpce neviny do praxe už zachránilo nejeden vztah.

Sebeřízení, 2004

Člověk není stroj, který můžeme nastavit na stálý výkon. V lidském nitru se střídají různé stavy. Smutek střídá radost, pýcha pokoru, rozum emoce. Je dobré naučit se oslovovat v člověku právě ten stav, který jej aktuálně ovládá. Žádný jiný stav s námi v tu dobu stejně mluvit nebude.

Tajemství motivace, 2006

Dobrá dohoda je dcerou nespoutaného myšlení a vzájemného respektu.

Jak řešit konflikty, 2006

Termín porada nepochází ze slova „poradit“, ale z výrazu „poradit se“. Porozumění tomuto na první pohled velmi jemnému významovému rozdílu je klíčem k efektivitě porad i spokojenosti jejich účastníků.

Vedení porad, 2007

Učitelé komunikace dnes často odbudou věcnou podstatu sdělení nějakou nacvičenou poznámkou o její důležitosti a už se vrhají na daleko prodejnější formální témata. Na trhu vypučely celé kolonie specialistů, jako jsou vizážisté nebo image-makeři, kteří Vás za Vaše peníze rádi odvedou daleko od obsahu sdělení do příjemného paralelního světa barevných kombinací oblečení, volby barvy a tvaru účesu či vhodných a nevhodných kombinací kravat a ponožek. Jenže ve skutečném světě se mezitím hromadí problémy - bez ohledu na dokonalé úsměvy politiků, kravaty manažerů a lodičky konzultantek. A my bychom si o nich měli umět povídat.

                                                                                                                      Komunikace a prezentace, 2008

Nemůžeme změnit svou podstatu, stejně jako nemůžeme jen tak létat vzduchem nebo dýchat pod vodou. Můžeme se však poznávat a mít sami sebe rádi. Rozumíme-li si, můžeme se rozvíjet a pomáhat jiným. Máme-li v sobě lásku, můžeme mít rádi jiné a naše pomoc bude pro ně přijatelná.

Tajemství motivace, 2006

Problém nebývá v tom, co neříkáte, ale v tom, co neslyšíte.

Jak řešit konflikty, 2006

Dokonce i pro knihy platí, že jistá obezita byla v módě jen v poměrně vzdálené minulosti. Moderní člověk chce rychlou, stručnou informaci ve štíhlém sexy balení. Před autory proto leží velká výzva – zjednodušit a zároveň nezkreslit.

Teorie vitality, 2006

I kdybychom nechtěli, ve snaze ovlivnit druhé vždy vycházíme z toho, co motivuje nás. Pochopíme-li odlišnosti, zjistíme, kde ubrat a co přidat. Nabídneme-li k tomu ještě upřímné přesvědčení, že druhý má právo se od nás lišit, naše působení bude nejen správné v obsahu, ale i věrohodné formou.

Tajemství motivace, 2006

Porada může postupovat ke svému cíli jen tehdy, jsou-li k dispozici cesty vedoucí k tomuto cíli, kterým účastníci rozumí a chtějí a umí po nich jít. Pokud takové cesty nejsou, nemá smysl se tvářit, jakoby byly. Je třeba se zastavit a vytvořit je.

Vedení porad, 2007

Každá kniha vypovídá o svém autorovi. Rád čtu knihy, ve kterých najdu i jiné téma.

Tajemství motivace, 2006

 
Parça kontör | Parça Tl - Parça Tl Yükleme - Sanal TL - Parça TL Sistemi - Ucuz Parça Tl - Kontor Paylaş - Türkcell Parça Kontör , Avea Parça Kontör, Vodafone Parça Kontör, Cep Parça Kontör, Parca kontor, parça kontür, parça kontur, tam kontör, parça ve tam kontör, ucuz parça kontör, hızlı parça kontör