Teorie vitality
Vedení lidí a sebezvládání
PDF Tisk Email
Mapa stránek > Hlavní stránka > Myšlenky a citáty > Vedení lidí a sebezvládání

 

Ve vztahu k sobě i okolí se můžeme spolehnout na přirozený běh věcí. Příroda, z jejíchž zákonitostí jsem při svém výkladu často čerpal, také nemá cíle, a přesto má pozoruhodné výsledky. Cestou pokusů a omylů se jí z biologické prapolévky, obsahující jen několik jednoduchých organických látek, podařilo během několika málo miliard let vytvořit laskavého čtenáře, který si na to, co se tady píše, dokáže vytvořit vlastní názor.

Ostatně, odstraníme-li ze svých úvah břímě času a sebestřednosti, spatříme, že systémy všech myslitelných hierarchických úrovní, včetně nás samých, dělají přesně to, co dělat mají – vyvíjejí se. Můžeme si tedy říci: buďme rádi, že jsme alespoň na čas u toho. A užijme si to. Teprve pokud nám tento přístup nesedí, můžeme začít svůj život opatrně a systematicky řídit.

Sebeřízení, 2004

To, čeho se firmy snaží dosáhnout, již dlouhé miliony let a v bezpočtu originálních verzí existuje v přírodních ekosystémech, které svou vnitřní diverzitou, úsporností, autoregulací, evolucí a svými vztahy k okolnímu prostředí mohou sloužit jako ideální vzory pro vytváření úspěšných firem.

Synergický management, 2000

Jen z práce koláče neupečeš.

Sebeřízení, 2004

To jen kovář se může spolehnout na to, že železo zvláční v jeho výhni. Manažer může i na sebejednodušší reakci člověka pouze sázet v nejistém kursu. S přechodem od techniky k lidem opouštíme oblast relativních jistot a ocitáme se v říši pravděpodobného a možného.

Synergický management, 2000

Říká se, že lepší je nepřítelem dobrého. Maximum jako pojetí úspěchu má tedy vskutku zajímavou alternativu – totiž optimum.

Sebeřízení, 2004

Nepracujte! Hrajte si. Uděláte víc!

Tajemství motivace, 2006

Marně světí účel prostředky, je-li v jejich stínu. Hodláte-li ve společnosti budovat nějaké ostrůvky pozitivní deviace, měl by se o tom někdo dozvědět.

Sebeřízení, 2004

Kdo chce, co může, ten může, co chce.

Jak řešit konflikty, 2006

Největším objevem teorie managementu ve dvacátém století je svobodně myslící člověk jako klíčový zdroj úspěchu v podnikání. Lidé si svou svobodu nikdy trvale nevybojovali kvůli nemravnosti nesvobody, ale vždy vyvzdorovali díky tomu, že svobodný člověk je produktivnější než otrok, nevolník nebo zajatec totality.

Synergický management, 2000

Zasej smysl pro čas, sklidíš čas pro smysl.

Sebeřízení, 2004

Firemní kultura, jedna z manter současného manažerského jazyka, je vlastně množinou vztahů ve firmě. Její povahu pak určují především vztahy mezi lidmi a vztahy lidí k myšlenkám, na kterých je firma založena.

Teorie vitality, 2006

Dva mocné motory pohánějí naši existenci – touha po sebenaplnění a pud sebezáchovy. Vytrvale hledáme smysl svého života a současně se snažíme přežít jako jednotlivci i jako rod. Pokud své požadavky dostaneme do tahu těchto motorů, šance na jejich splnění prudce vzroste.

Tajemství motivace, 2006

Vůle je vlivnější sestrou schopnosti.

Sebeřízení, 2004

Rozvoj špičkových specialistů na vedení lidí a facilitaci porad rozhodně nemůže spočívat v louskání dalších a dalších příruček a učebnic. Vede přes ochotu postavit se před lidi a začít jim v dobré víře pomáhat.

Vedení porad, 2007

 
Parça kontör | Parça Tl - Parça Tl Yükleme - Sanal TL - Parça TL Sistemi - Ucuz Parça Tl - Kontor Paylaş - Türkcell Parça Kontör , Avea Parça Kontör, Vodafone Parça Kontör, Cep Parça Kontör, Parca kontor, parça kontür, parça kontur, tam kontör, parça ve tam kontör, ucuz parça kontör, hızlı parça kontör