Teorie vitality
Veřejná projednávání
PDF Tisk Email
Mapa stránek >  Hlavní stránka >  Řešení problémů, sporů a krizí >  Veřejná projednávání

Mediace se odehrává formou komorních sezení, facilitace se uplatňuje na poradách a workshopech. V obou případech jsou účastníci pečlivě vybráni a speciálně pozváni. Od těchto interních akcí se výrazně liší setkání, jichž se může zúčastnit kdokoliv. Jde o veřejná projednávání (svolávaná ze zákona – například projednávání vlivů podnikatelských záměrů na životní prostředí – nebo z dobré vůle svolavatelů – například veřejné diskuse k záměrům v obcích, které pořádají někteří starostové) nebo volné (kupříkladu předvolební nebo protestní) mítingy.

Zejména veřejná projednávání mívají svou předem stanovenou strukturu a často i osobu, která účastníky touto strukturou provází. V tomto případě nejde o facilitaci - a tím méně o mediaci. Spíše bychom mohli mluvit, zejména v případě, že k akci existuje předem připravený scénář, o moderaci – podobně jako u televizních diskusí.

V mé nabídce je první typ služeb – tedy moderace veřejných projednávání, které mají spíše známý účel než detailně připravený program. Hodně jsem se tím zabýval v polovině devadesátých let, právě v souvislosti s veřejným projednáváním vlivů na životní prostředí podle tehdy platného zákona č. 244/92Sb. Šlo někdy o setkání stovek účastníků, často velmi pobouřených projednávaným záměrem, ve spíše výjimečných případech i – zčásti a do jisté míry - posilněných konzumací alkoholu. Zpětně to vnímám jako velkou a užitečnou zkušenost.

 
Parça kontör | Parça Tl - Parça Tl Yükleme - Sanal TL - Parça TL Sistemi - Ucuz Parça Tl - Kontor Paylaş - Türkcell Parça Kontör , Avea Parça Kontör, Vodafone Parça Kontör, Cep Parça Kontör, Parca kontor, parça kontür, parça kontur, tam kontör, parça ve tam kontör, ucuz parça kontör, hızlı parça kontör